ברוכים הבאים לאתר הבית של חוות אייל - 02-6702930

קומפוסט תולעים

קומפוסט תולעים

שני דולבים מלאי אדמה בחצר הקומפוסט לא יסגירו למתבונן מהצד מה מתחבא בהם. אבל אם נהפוך מעט את האדמה נגלה את שלשולי ההומוס, הרי הם התולעים האוסטרליות האדומות, מפרקות מזון מהירות במיוחד. התולעים משמשות אותנו בחווה לצרכים חינוכיים וליצירת קומפוסט בתהליך מזורז וקל. כל מה שנדרש מאיתנו הוא להעביר לתולעים שארי מזון ופסולת אורגנית והן כבר יעשו את העבודה. התולעים האוסטרליות אוכלות את הפסולת והפרשותיהן יוצרות את ה"הומוס", קומפוסט איכותי ומשובח.

התולעים זקוקות לאדמה לחה ומוצלת בקיץ ולהגנה מפני הגשם והקור בחורף. כשמתקרר הן נהיות פעילות פחות ופחות ונכנסות למעין תרדמת חורף. כאשר חם במיוחד הן נפגעות מהחום ועל כן לא ניתן לצרפם לקומפוסט שכבות בו החום עולה מעל 70 מעלות בתחילת התהליך. אך כאשר הערימה מתקררת ועדיין אינה מפורקת דיה, אנו מוסיפות תולעים גם לערימות אלו. התולעים עוזרות לסיים בזריזות את הכנת הקומפוסט ומפרקות עצמים גדולים שלא התפרקו בתהליך עד כה.

ילדים וגם מבוגרים משוחררים נהנים במיוחד להחזיק בידיהם את התולעים האהובות שלנו ולהוקיר להם תודה במילים על העבודה החשובה שהן עושות. מוזמנים ומוזמנות לביקור בחווה ללמוד יותר על חצר הקומפוסט שלנו ולהכיר מקרוב את התולעים החרוצות!

"כל הרוצה ליקח יבוא ויקח"

חוות אייל תומכת בכל מי שמעוניין לעשות קומפוסט בביתו ומציעה לציבור הרחב לבוא לאסוף מאיתנו חומר יבש לקומפוסט הביתי או הקהילתי. מידי שבוע נאספות ערימות קש מחצרות בעלי החיים וניתן להשתמש בהן כחומר יבש גם בקומפוסט האישי שלכם.

כמו כן, למעוניינות להתנסות דווקא בקומפוסט תולעים, ניתן להגיע עם צנצנת ריקה ולחזור עם עם משלחת תולעים חלוצות ונחושות.

לטיוב האדמה, ניתן לקבל מאיתנו את התוצר הסופי- קומפוסט שנעשה בהרבה אהבה. קומפוסט אורגני ועשיר לגידול דור העתיד של הצמחים.

לבירורים ותיאום מראש פנו אלינו!

תרצו להפוך לידידיי החווה? השאירו פרטים ונעדכן אתכם בכל מה שמתרחש אצלנו - פעילויות וסדנאות, מבצעים והנחות...
  • צור קשר