ברוכים הבאים לאתר הבית של חוות אייל - 02-6702930

טיפול רגשי הנעזר בבעלי חיים

מהו טיפול רגשי? זהו טיפול היוצר מרחב מוגן ובטוח למטופל, באמצעות המפגש עם המטפל ובעל החיים. המרחב הטיפולי מכיל ומאפשר התפתחות התנהגותית, אישית, רגשית וקוגניטיבית. ייחודו של הטיפול הוא בכך שבעל החיים מקל על יצירת הקשר בין המטופל והמטפל, ומאפשר מעבר של מסרים רגשיים ותכנים מעולמו הפנימי של המטופל.

בעל החיים משמש מתווך בין המטפל למטופל והקשר הבלתי אמצעי עם בעל החיים מאפשר למטופל להיחשף ביתר קלות. בעל החיים, כגורם מתווך, מאפשר למטופל להרגיש נוח יותר לחשוף רגשות ללא תחושת איום ולהשליך את עולמו הפנימי על בעל החיים בו בחר. המגע הרך והנעים, הקבלה הראשונית וחוסר השיפוטיות של בעל החיים, מאפשרים חיבור מיידי עם המטופל, ויצירת קשר של דאגה, הזדהות והתחשבות.

הטיפול הרגשי מיועד לילדים, נוער ומבוגרים בעלי קשיים שונים. האווירה הנעימה בחווה יוצרת מרחב טיפולי בטוח, מרגיע ומקבל המפחית התנגדויות ראשוניות, ומאפשר למטופל להתמודד עם רגשותיו וקשייו.

צוות המטפלים:

חגי יואל, מנהל חוות אייל, מטפל רגשי הנעזר בבעלי חיים. בוגר התכנית להכשרת מטפלים רגשיים הנעזרים בבע"ח, מכללת דוד ילין, תואר שני בהנחיית קבוצות בשילוב אומנויות, לסלי קולג', בוסטון (שלוחת נתניה).

ג'ני נאומן – בוגרת לימודי טיפול בעזרת בעלי חיים בסמינר הקיבוצים. בעלת ניסיון של 4 שנים כמדריכה בחוות אייל, ושנתיים כמטפלת רגשית בילדים ומבוגרים באופן פרטני וגם עבור קבוצות טיפוליות בחינוך המיוחד.

cabrita

ענבל בן און גרינברג, MA בהתפתחות הילד ומטפלת רגשית בעזרת בעלי חיים. לומדת בתכנית לפסיכותרפיה. עוסקת בטיפול פרטני וקבוצתי לילדים ומתבגרים, טיפול דיאדי והדרכת הורים באוריינטציה דינאמית, מנחת סדנאות.

תמונה של ענבל

תרצו להפוך לידידיי החווה? השאירו פרטים ונעדכן אתכם בכל מה שמתרחש אצלנו - פעילויות וסדנאות, מבצעים והנחות...
  • צור קשר