ברוכים הבאים לאתר הבית של חוות אייל - 02-6702930

בתי הספר

תכנית הדרכה לבתי-הספר בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד מתקיימת בחוות אייל ומתאימה את עצמה לצורכי בית הספר והתלמידים לעונות השנה ולחגי ישראל. התכנית ניתנת לתיאום בתדירות המתאימה לכל מוסד לימודים במתכונת שבועית, דו שבועית או חודשית.

אנו מבקשים להעביר בעזרת הפעילויות את 'האני מאמין' שלנו בחווה:

שאנו – בני האדם רק חלק מהסביבה ולכן יש לנו מחויבות לשמור עליה.

בפעילויות ילמדו הילדים להכיר מקרוב את בעלי החיים של החווה, את משפחות בעלי החיים בטבע ואת תכונותיהן המגוונות. כמו כן יכירו הילדים את עולם הצומח שבחווה וסביב לה, דרך צמחי התבלין למיניהם ועצי הפרי. בנוסף, יטיילו הילדים בשדה שסביב החווה כדי ללמוד על צמחי הבר והפריחות בעונות השנה השונות.

פעילויות נוספות המתקיימות בתכנית זו תהיינה בתחום האקולוגיה ושמירה על הסביבה. על מיון הפסולת הביתית שלנו ואפשרויות ההפחתה, השימוש החוזר והמיחזור יחד עם יצירת קומפוסט מפסולת המטבח הביתי. כמו כן, תהיינה פעילויות יצירה שונות הקשורות להיבטים של טבע, סביבה ומיחזור כמו יצירת נייר ממוחזר, יצירה מחומרי טבע, יצירת לבד, יצירה משקיות ניילון ומאריזות, בניה אקולוגית בבוץ ואדמה ועוד.

פן נוסף בפעילות המיועדת לבתי הספר הוא התל הארכיאולוגי של קיבוץ רמת רחל, המהווה חלק ממסלול סיור היסטורי – נופי, המבוסס על סיפורה של ‏הגבעה עליה יושב היום קיבוץ רמת רחל. התל הארכיאולוגי טומן בחובו 3000 שנה של חיים – מתקופת בית המקדש הראשון, ‏מלכות יהודה ועד היום. הפעילות בתל מאפשרת לילדים לחוש את אשר עבר על המקום במהלך ‏שלושת אלפי השנים האחרונות – "דור הולך ודור בה והארץ לעולם עומדת" (קהלת א/4).

IMG_1215 DSCF2374 DSCF3940 IMG_1174

תרצו להפוך לידידיי החווה? השאירו פרטים ונעדכן אתכם בכל מה שמתרחש אצלנו - פעילויות וסדנאות, מבצעים והנחות...
  • צור קשר