ברוכים הבאים לאתר הבית של חוות אייל - 02-6702930

העמותה להנצחת אייל יואל ז"ל

אייל יואל נהרג בג'נין ב-9 באפריל 2002, במבצע 'חומת-מגן', בהיותו בשירות מילואים. יחידתו נקראה למילואים בצו שמונה. אייל, גם אם לא הסכים עם מדיניות הממשלה, בחר להשתתף עם חייליו במשימות שהוטלו עליו. אייל נהרג בפעולה לחילוץ חבריו שנפגעו ממארב. חייליו מספרים שהיה קצין מסור, צנוע וקפדן שדאג למחסורם ושאף להחזיר אותם הביתה בשלום. 

לילך הרעיה ,יחיאל ומניה ההורים, אורי, אילן, חגי, ניר ונורית האחים, בני המשפחה והחברים – כולם נותרו כואבים והמומים, קשה להשלים עם האובדן. 

"בכל להקת ציפורים, ישנה ציפור אחת שטסה לה ראשונה בקצה. לפי ציפור זו יש ליישר את הקו, כי היא זו שמתווה את הדרך. כזה היה אייל, התלמיד המצטיין של המחלקה."

כך ספדו לו חבריו מהמחלקה להנדסה כימית באוניברסיטת בן-גוריון. 

המשפחה החליטה להנציח את אייל בשלושה תחומים, שבכל אחד מהם ניכר היבט אחר בחייו. בקיבוץ רמת-רחל בו נולד והתחנך מוקמת פינת-חי, שמשמשת לטיפול באנשים במצוקה. עוד בילדותו אהב אייל בעלי-חיים ומשום כך נבחר המקום להנציח את שמו של אייל. באוניברסיטת בן-גוריון , שבה למד נוסדה קרן הנושאת את שמו של אייל, שתשמש לעידוד מחקר ופיתוח בנושאים של איכות הסביבה. אייל התעניין באיכות הסביבה, חקר תופעות הקשורות בתחום הזה וקיווה להמשיך בלימודים ובמחקר בנושאים הקשורים בו. הפקת ספר (או סרט) על אייל.

העמותה להנצחת אייל יואל הוקמה ע"י משפחת יואל במטרה להנציח את זכרו של אייל בדרכים שונות. 
העמותה מעניקה מדי שנה פרס הצטיינות לחוקרים בתחום האקולוגיה באמצעות הנדסה כימית, באוניברסיטת בן גוריון. כמו כן הצליחה העמותה לגייס תרומות, בעזרתן בנתה את חוות אייל. באמצעות החווה, שהוקמה ומופעלת על פי עקרונות אקולוגים מובהקים, מקווה המשפחה לקדם נושאים הקשורים באיכות הסביבה, שהיו חשובים כל-כך לאייל. המטרה העיקרית של המקום היא להגביר את ההזדהות והמודעות של ילדי הסביבה כלפי כל נושאי איכות הסביבה והטבע באמצעות מגוון פעילויות ופרויקטים המתקיימים בחוות אייל. 

עיקר תקציב החווה מגיע מתרומות ומענקים וכל תרומה מתקבלת בברכה.

סיפור חייו של אייל יואל מתוך אתר יזכר – אתר הנצחה לחללי מערכות ישראל.

אייל יואל

תרצו להפוך לידידיי החווה? השאירו פרטים ונעדכן אתכם בכל מה שמתרחש אצלנו - פעילויות וסדנאות, מבצעים והנחות...
  • צור קשר